POLSKI ENGLISH DEUTSCH FRANÇAIS ESPAÑOL ITALIANO Dzisiaj jest czwartek, 5 sierpnia 2021 r. 

 


 

 

Dekalog spektakl teatru ruchu
premiera: 2 września 1998 r.
reżyseria: Roman Komassa
scenografia: Ryszard Warcholiński
muzyka: Piotr Hertel
kostiumy: Elżbieta Warcholińska
obsługa techniczna: Tomasz Gajewski
przedstawienie wystawiono 80 razy

Wykonawcy:
Jolanta Kowalska, Luiza Łuszcz, Izabella Moskal, Aleksandra Niewęgłowska, Monika Tomczyk, Maciej Andrysiak, Piotr Rommel

Tematyka Dziesięciu przykazań potraktowana została przez twórców tego spektaklu w sposób bardzo nowatorski i interesujący. Publiczności nie serwuje się dawki moralizatorskich nakazów i zakazów. Ma ona możliwość własnej interpretacji i odszukania wielu zaskakująco trafnych nawiązań do naszego współczesnego świata. Dziesięć przykazań zawiera w sobie treść całej ludzkiej egzystencji, a ich przestrzeganie bądź nie, zbliża lub oddala od Boga. W tej sztuce człowiek odnajduje sens, wprawdzie z ogromnym trudem, po wielu błędach, ale wycąga ręce do nieba w błagalnym geście.
Aktorzy przykuwają uwagę widowni bez użycia słów, a jedynie przedstawiając symboliczne obrazy, na które składa się gest, gra świateł i dźwięków oraz dynamiczny ruch. Siłę wyrazu podkreśla scenografia wykorzystywana w zależności od potrzeb w sposób uniwersalny, np. podest z desek raz stanowi ołtarz ofiarny by później przemienić się w łóżko czy ścianę dzielącą sąsiadów. Niezwykle interesująca muzyka jest jednym z elementów tworzących nastrój przedstawienia.

 
Design and hosting by Imaginarium